Back to Top
| Suitable for | Video card |
| Type | Cooler |
| Rotational speed (max) | 2200 RPM |
| Noise level (high speed) | 32 dB |
| Maximum airflow | 6.9 cfm |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic |
| RoHS compliance |
| Voltage | 12 V |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 80 °C |
| Width | 90 mm (3.51 ") |
| Depth | 110 mm (4.29 ") |
| Height | 20 mm (0.78 ") |
| Weight | 100 g (0.22 lbs) |
| Package width | 27.50 mm |
| Package depth | 168 mm |
| Package height | 200 mm |
| Package weight | 200 g |
| Bearing technology | Ball bearing |
| Dimensions (WxDxH) | 90 x 110 x 20 mm |
| Connector(s) | 1 - LP4 Male |
| Package length | 6.61 mm |
| Airflow | 6.9 CFM |
| Rotational speed | 2200 RPM |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
