Back to Top
| Suitable for rooms | Computer case |
| Type | Fan |
| Rotational speed (min) | 500 RPM |
| Rotational speed (max) | 1500 RPM |
| Noise level (low speed) | 30.5 dB |
| Maximum airflow | 77.37 cfm |
| Maximum air pressure | 2.3 mmH2O |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Bearing type | Hydraulic |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| Fan connector | 3-pin + 4-pin |
| Mean time between failures (MTBF) | 40000 h |
| Illumination LED | |
| Illumination colour | Multi |
| Product colour | White |
| Power supply | 2.04 W |
| Rated voltage | 12 V |
| Maximum current | 0.17 A |
| Rated current | 0.17 A |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 25 °C |
| Fan dimensions (W x D x H) | 140 x 140 x 25 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
