Back to Top
| Product colour | Black |
| Battery voltage | 12 V |
| Battery life | 3 year(s) |
| Width | 63.5 mm (2.48 ") |
| Height | 94 mm (3.67 ") |
| Depth | 150 mm (5.85 ") |
| Package width | 178 mm |
| Package height | 173 mm |
| Package depth | 348 mm |
| Package weight | 12156 g |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Operating altitude | 0 - 3000 m |
| Non-operating altitude | 0 - 15200 m |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.