Back to Top
| Type | Freestanding rack |
| Rack capacity | 25U |
| Maximum weight capacity | 1361 kg |
| Castor wheels | |
| Product colour | Black |
| Key lock | |
| Certification | UL60950, RoHS, CE |
| Width | 600.2 mm (23.41 ") |
| Depth | 828.1 mm (32.3 ") |
| Height | 1270 mm (49.53 ") |
| Weight | 85500 g (188.5 lbs) |
| Package width | 660.4 mm |
| Package depth | 870 mm |
| Package height | 1422.4 mm |
| Package weight | 97650 g |
| Quick installation guide |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.