Back to Top
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Data transfer rate (max) | 867 Mbit/s |
| 2.4 GHz | |
| 5 GHz | |
| Networking standards | IEEE 802.11ac |
| Certification | CE, FCC, IC |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 4 |
| Power consumption (max) | 8.5 W |
| Input voltage | 24 V |
| Input current | 0.83 A |
| Power over Ethernet (PoE) |
| Internal | |
| Product colour | Black |
| Housing material | Plastic |
| Placement | Floor, Table |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Width | 87.8 mm (3.42 ") |
| Depth | 89.25 mm (3.48 ") |
| Height | 89.5 mm (3.49 ") |
| Weight | 280 g (0.62 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.