Back to Top
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Wi-Fi data rate (max) | 867 Mbit/s |
| Data transfer rate (max) | 1200 Mbit/s |
| 2.4 GHz | |
| 5 GHz | |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| MIMO | |
| Band Steering | |
| Airtime Fairness (ATF) | |
| Rate limiting | |
| Web-based management | |
| Syslog | |
| Quality of Service (QoS) support | |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3u |
| Reset button | |
| Certification | CE、FCC、RoHS |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Security algorithms | 802.1x RADIUS |
| Number of SSID support | 16 |
| Antenna gain level (max) | 4 dBi |
| Power consumption (typical) | 10.5 W |
| Power over Ethernet (PoE) |
| Internal | |
| Placement | Ceiling, Wall |
| Product colour | White |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Operating temperature (T-T) | -30 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90 % |
| Width | 215 mm (8.39 ") |
| Depth | 46 mm (1.79 ") |
| Height | 27 mm (1.05 ") |
| Quick start guide | |
| AC adapter included | |
| Mounting kit | |
| Number of products included | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.