Back to Top
| Device interface | PS/2 |
| Purpose | Office |
| Buttons quantity | 2 |
| Scroll | |
| Scroll type | Wheel |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 800 DPI |
| Recommended usage | PC |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Product colour | Black |
| RoHS compliance | |
| Certification | IP 68, NEMA 4X, WEEE, CE, FCC |
| Plug and Play | |
| Cable length | 1.83 m |
| Power source | Cable |
| Mouse weight | 68 g |
| Mouse dimensions (WxDxH) | 65 x 117 x 37.5 mm |
| Number of products included | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.