Back to Top
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Speaker placement | Wall-mountable |
| Recommended usage | universal |
| Number of drivers | 1 |
| Speaker type | 1-way |
| Frequency range | 275 - 14000 Hz |
| Impedance | 45 Ω |
| Sensitivity | 76.1 dB |
| Product colour | Beige |
| Housing material | Plastic |
| Connectivity technology | Wired |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 55 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Width | 254 mm (9.91 ") |
| Depth | 264.2 mm (10.3 ") |
| Height | 187.5 mm (7.31 ") |
| Weight | 2000 g (4.41 lbs) |
| Number of products included | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.