Back to Top
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Speaker placement | In-wall/in-ceiling |
| Number of drivers | 1 |
| Amplifier | N |
| Tweeter | |
| Woofer | |
| Tweeter diameter | 1 " |
| Tweeter diameter | 25.4 mm |
| Driver cone material | Polymer fibre |
| Peak Music Power Output (PMPO) | 350 W |
| Frequency range | 60 - 20000 Hz |
| Impedance | 4 Ω |
| Sensitivity | 92 dB |
| Equalizer | |
| Voice coil diameter | 25.4 mm |
| Product colour | White |
| Housing material | Plastic |
| Connectivity technology | Wired |
| Speaker interface type | Terminal |
| Power source type | Not supported |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.