Back to Top
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Speaker placement | Wall-mountable |
| Amplifier | Built-in |
| Speaker type | 1-way |
| RMS rated power | 2 W |
| Frequency range | 400 - 10000 Hz |
| Impedance | 45 Ω |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | -70 dB |
| Equalizer |
| Product colour | Beige |
| Housing material | Steel |
| Connectivity technology | Wired |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 55 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Width | 211 mm (8.23 ") |
| Depth | 84 mm (3.28 ") |
| Height | 173 mm (6.75 ") |
| Weight | 1270 g (2.8 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.