Back to Top
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Speaker placement | Tabletop/bookshelf |
| Recommended usage | Other |
| Speaker type | 1-way |
| RMS rated power | 15 W |
| Housing material | ABS synthetics |
| Connectivity technology | Wired |
| Width | 209.6 mm (8.17 ") |
| Depth | 257.2 mm (10.03 ") |
| Height | 165 mm (6.44 ") |
| Weight | 1800 g (3.97 lbs) |
| Wi-Fi |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.