Back to Top
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Speaker placement | Tabletop/bookshelf, Wall-mountable |
| Recommended usage | Other |
| Number of drivers | 1 |
| Amplifier | Built-in |
| Subwoofer driver diameter (imperial) | 4 " |
| Speaker type | 1-way |
| Frequency range | 220 - 10000 Hz |
| Impedance | 600 Ω |
| Sensitivity | 93 dB |
| Equalizer |
| Product colour | Black |
| Connectivity technology | Wired |
| Speaker interface type | RJ-11 |
| DC input voltage | 24 V |
| Width | 129.5 mm (5.05 ") |
| Depth | 81.3 mm (3.17 ") |
| Height | 99.1 mm (3.86 ") |
| Weight | 270 g (0.6 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.