Back to Top
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Speaker placement | Ceiling-mountable |
| Amplifier | Built-in |
| Tweeter | |
| Tweeter diameter | 3 " |
| Speaker type | 1-way |
| RMS rated power | 6 W |
| Frequency range | 60 - 20000 Hz |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 102 dB |
| Total Harmonic Distortion (THD) | 0.5 % |
| Equalizer |
| Product colour | White |
| Housing material | Metal |
| Connectivity technology | Wired |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 50 - 85 % |
| Depth | 76 mm (2.96 ") |
| Diameter | 330 mm |
| Weight | 1700 g (3.75 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.