Back to Top
| Speaker placement | Ceiling-mountable |
| Number of drivers | 1 |
| Amplifier | Built-in |
| Subwoofer driver diameter (imperial) | 8 " |
| Driver diameter | 203.2 mm |
| Speaker type | 1-way |
| Frequency range | 80 - 10000 Hz |
| Impedance | 600 Ω |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | -70 dB |
| Equalizer |
| Product colour | White |
| Housing material | Metal, Steel |
| Width | 330 mm (12.87 ") |
| Depth | 76.2 mm (2.97 ") |
| Height | 330 mm (12.87 ") |
| Weight | 1700 g (3.75 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.