Back to Top
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Speaker placement | Ceiling-mountable, Wall-mountable |
| Speaker enclosure | Closed |
| Recommended usage | universal |
| Speaker position | Satellite |
| Number of drivers | 3 |
| Amplifier | N |
| Tweeter | |
| Woofer | |
| Subwoofer driver diameter (imperial) | 4 " |
| Tweeter diameter | 1 " |
| Mid-range driver diameter (imperial) | 1 " |
| Driver diameter | 25 mm |
| Tweeter diameter | 25 mm |
| Mid-range driver diameter | 101.6 mm |
| Number of mid-range drivers | 1 |
| Speaker type | 3-way |
| Number of tweeter drivers | 2 |
| Peak Music Power Output (PMPO) | 200 W |
| Frequency range | 80 - 18000 Hz |
| Sensitivity | 85 dB |
| Equalizer | |
| Magnetically shielded | |
| Remotely operated | |
| On/off switch | |
| Plug and Play | |
| Bass optimization | |
| Volume control | N |
| Product colour | Black |
| Housing material | Plastic |
| Backlight | |
| LED indicators | N |
| Connectivity technology | Wired |
| Speaker interface type | Terminal |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.