Back to Top
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Speaker placement | Wall-mountable |
| Speaker type | 1-way |
| RMS rated power | 12 W |
| Frequency range | 80 - 12000 Hz |
| Impedance | 45 Ω |
| Equalizer |
| Product colour | Black |
| Connectivity technology | Wired |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 55 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Width | 292.1 mm (11.39 ") |
| Depth | 106.6 mm (4.16 ") |
| Height | 243.8 mm (9.51 ") |
| Weight | 2040 g (4.5 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.