Back to Top
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Speaker placement | Tabletop/bookshelf, Wall-mountable |
| Speaker enclosure | Closed |
| Recommended usage | universal |
| Speaker position | Center |
| Number of drivers | 1 |
| Amplifier | N |
| Tweeter | |
| Woofer | |
| Speaker type | 1-way |
| Frequency range | 220 - 10000 Hz |
| Impedance | 45 Ω |
| Equalizer | |
| Remotely operated | |
| Magnetically shielded | |
| Plug and Play | |
| Volume control | Rotary |
| On/off switch |
| Product colour | Black |
| Housing material | Plastic |
| LED indicators | N |
| Detachable protection cover |
| Connectivity technology | Wired |
| Ethernet LAN |
| Width | 129 mm (5.03 ") |
| Depth | 81 mm (3.16 ") |
| Height | 99 mm (3.86 ") |
| Weight | 320 g (0.71 lbs) |
| Dimensions (WxDxH) | 129 x 81 x 99 mm |
| USB required | |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Wi-Fi | |
| Bluetooth |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.