Back to Top
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Speaker placement | Wall-mountable |
| Amplifier | Built-in |
| Speaker type | 1-way |
| Frequency range | 80 - 15000 Hz |
| Impedance | 600 Ω |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | -70 dB |
| Equalizer |
| Product colour | White |
| Connectivity technology | Wired |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 55 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Width | 262 mm (10.22 ") |
| Depth | 107 mm (4.17 ") |
| Height | 262 mm (10.22 ") |
| Weight | 2860 g (6.31 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.