Back to Top
| Input voltage | 100-240 V |
| Input current | 0.75 A |
| Output voltage | 5 V |
| Output current | 3 A |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Universal |
| Plug type | Type N (BR) |
| Connector(s) | N-type |
| RoHS compliance | |
| Certification | CE, FCC, UL |
| Product colour | Black |
| Package width | 127 mm |
| Package depth | 177 mm |
| Package height | 10 mm |
| Package weight | 200 g |
| Width | 32 mm (1.25 ") |
| Depth | 76 mm (2.96 ") |
| Height | 55 mm (2.15 ") |
| Weight | 204 g (0.45 lbs) |
| Included power plug types | AU, EU, JP, NA, UK |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
