Back to Top
| Input voltage | 100-240 V |
| Output voltage | 5 V |
| Output current | 3 A |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Universal |
| Connector(s) | Type M |
| Certification | CE, FCC, UL |
| Product colour | Black |
| Width | 46 mm (1.79 ") |
| Depth | 89 mm (3.47 ") |
| Height | 36 mm (1.4 ") |
| Weight | 160 g (0.35 lbs) |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80 % |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
