Back to Top
| Input voltage | 100-240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Output power | 45 W |
| Adjustable output voltage |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Notebook |
| USB output current | 2 A |
| USB output voltage | 5 V |
| Compatibility | ASUS, Acer, Sony, Dell, HP, Lenovo, Fujitsu, Toshiba |
| RoHS compliance | |
| Certification | FCC, CE |
| Product colour | Black |
| LED indicators | Y |
| Package type | Blister |
| Width | 93 mm (3.63 ") |
| Depth | 21.1 mm (0.82 ") |
| Height | 61 mm (2.38 ") |
| Weight | 117.9 g (0.26 lbs) |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 85 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 85 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 95 % |
| Cables included | AC, DC |
| Quick installation guide |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
