Back to Top
| Display diagonal | 24 " |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Panel type | IPS |
| HD type | Full HD |
| Display technology | LED |
| High frequency rate | 60 Hz |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Anti-glare screen | |
| Digital horizontal frequency | 15 - 82 kHz |
| Touchscreen technology | Projected capacitive system |
| Response time | 14 ms |
| Digital vertical frequency | 50 - 75 Hz |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Viewing angle, horizontal | 178 ° |
| Viewing angle, vertical | 178 ° |
| Touch technology | Multi-touch |
| Number of simultaneous touchpoints | 10 |
| Number of speakers | 2 |
| Mobile operating systems supported | Android 7.0, Android 7.1, Android 7.1.2, Android 8.0 |
| RMS rated power | 2 W |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 7, Windows 8 |
| Linux operating systems supported | Fedora 23, Fedora 24, Fedora 25, Fedora 26, Fedora 27, Ubuntu 15.10, Ubuntu 16.04, Ubuntu 16.10, Ubuntu 17.10, Ubuntu 18.04 LTS |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-B ports quantity | 1 |
| HDMI version | 1.4 |
| Cables included | AC, DisplayPort, USB |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Audio output | |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Cable lock slot | |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Tilt angle range | 5 - 60 ° |
| Power consumption (typical) | 19.6 W |
| Power consumption (max) | 23.6 W |
| Power consumption (standby) | 0.3 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 90 % |
| Package width | 617 mm |
| Package depth | 285 mm |
| Package height | 415 mm |
| Package weight | 8400 g |
| Depth (with stand) | 52 mm |
| Height (with stand) | 320 mm |
| 3H | |
| Y | |
| 539 | |
| 3700 | |
| 286 | |
| 539 | |
| 426 | |
| Y | |
| 6400 | |
| 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
