Back to Top
| Display diagonal | 24 " |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Panel type | IPS |
| HD type | Full HD |
| Display technology | LED |
| High frequency rate | 60 Hz |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Anti-glare screen | |
| Pixel pitch | 0.275 x 0.275 mm |
| Viewing angle, vertical | 178 \u00b0 |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| Display diagonal (metric) | 60.45 cm |
| Horizontal scan range | 15 - 82 kHz |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| LED backlight | |
| Vertical scan range | 50 - 75 Hz |
| Display number of colours | 16.78 million colours |
| Viewing angle, horizontal | 178 \u00b0 |
| Response time | 6 ms |
| Viewable size, vertical | 297 mm |
| Backlight type | LED |
| Touchscreen technology | Projected capacitive system |
| Viewable size, horizontal | 527 mm |
| Contrast ratio (dynamic) | 50000000:1 |
| Product colour | Black |
| Touch technology | Multi-touch |
| Touchscreen type | Table |
| Built-in camera | |
| Built-in microphone | |
| Number of OSD languages | 14 |
| Number of speakers | 2 |
| Mean time between failures (MTBF) | 30000 h |
| Built-in speaker(s) | |
| RMS rated power | 4 W |
| Number of simultaneous touchpoints | 10 |
| Connection to PC | |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 7, Windows 8 |
| Mac operating systems supported | Y |
| Linux operating systems supported | Y |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-B ports quantity | 1 |
| HDMI version | 1.4 |
| Cables included | AC, DisplayPort, USB |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| Headphone outputs | 1 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| VESA mounting interfaces | 100 x 100 mm |
| Tilt angle range | -5 - 60 \u00b0 |
| Wall mountable | |
| VESA mounting | |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Cable lock slot |
| Power supply type | AC |
| Power consumption (typical) | 19 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 90 % |
| Certification | cTUVus, FCC-B, ICES003, EPEAT, CEC, MX-CoC, Mexico Energy |
| Package width | 617 mm |
| Package depth | 285 mm |
| Package height | 415 mm |
| Package weight | 8400 g |
| Depth (with stand) | 286 mm |
| Height (with stand) | 426 mm |
| On Screen Display (OSD) | |
| 6400 | |
| 1 | |
| 539 | |
| Y | |
| Y | |
| F | |
| 539 | |
| 18 | |
| 52 | |
| 3700 | |
| 1.2 | |
| 320 | |
| 3H | |
| Y | |
| Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
