Back to Top
| Display diagonal | 27 " |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display technology | MVA |
| High frequency rate | 60 Hz |
| Digital vertical frequency | 50 - 76 Hz |
| Contrast ratio (typical) | 3000:1 |
| Separate H/V sync | |
| Display | MVA |
| Backlight type | LED |
| Response time | 12 ms |
| Contrast ratio (dynamic) | 50000000:1 |
| Display brightness | 230 cd/m² |
| Display number of colours | 16.78 million colours |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Digital horizontal frequency | 15 - 90 kHz |
| Viewing angle, horizontal | 178 \u00b0 |
| Touchscreen technology | Projected capacitive system |
| Viewing angle, vertical | 178 \u00b0 |
| Product colour | Black |
| Touch technology | Dual-touch |
| Touchscreen type | Multi-user |
| Connection to PC | |
| Built-in speaker(s) | |
| Number of speakers | 2 |
| RMS rated power | 4 W |
| USB 2.0 ports quantity | 3 |
| HDMI version | 1.4 |
| Audio input | 3.5 |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Audio output | 3.5 |
| RS-232 ports | 1 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Tilt angle range | 4 - 90 \u00b0 |
| VESA mounting interfaces | 100 x 100 mm |
| Tilt adjustment | |
| Cable lock slot | |
| Cable lock slot type | Kensington |
| VESA mounting |
| Power supply type | AC |
| Power consumption (max) | 36 W |
| Power consumption (typical) | 32 W |
| Power consumption (standby) | 0.3 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 90 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Certification | MX-CoC, Mexico Energy, CE, CE EMC, CB |
| Width | 660 mm (25.74 ") |
| Height | 410 mm (15.99 ") |
| Depth | 58 mm (2.26 ") |
| Weight | 5500 g (12.13 lbs) |
| Dimensions (W x D x H) with stand | 660 x 443 x 239 mm |
| Weight with stand | 7900 g |
| Package width | 753 mm |
| Package depth | 525 mm |
| Package height | 204 mm |
| Package weight | 10200 g |
| Accessories included | Power Cable, VGA Cable, HDMI Cable, USB Cable, Audio Cable (3.5mm audio male to male, 1.8m) |
| Quick start guide |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
