Back to Top
| Display diagonal | 23.6 " |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display technology | MVA |
| Contrast ratio (dynamic) | 50000000:1 |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| Full HD | |
| Digital vertical frequency | 50 - 76 Hz |
| Contrast ratio (typical) | 3000:1 |
| Display | MVA |
| LED backlight | |
| Touchscreen technology | Capacitive |
| Viewing angle, horizontal | 178 \u00b0 |
| 3D | |
| Viewing angle, vertical | 178 \u00b0 |
| Backlight type | W-LED |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Display number of colours | 16.78 million colours |
| Response time | 25 ms |
| Digital horizontal frequency | 50 - 76 kHz |
| Product colour | Black |
| Touch technology | Multi-touch |
| Touchscreen type | Kiosk |
| Built-in microphone | |
| Built-in speaker(s) | |
| Number of speakers | 2 |
| RMS rated power | 2.5 W |
| Windows operating systems supported | Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 Pro x64, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64 |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| Cables included | AC, AUX, HDMI, USB |
| HDMI ports quantity | 1 |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Tilt angle range | 20 - 53 \u00b0 |
| Tilt adjustment | |
| VESA mounting interfaces | 100 x 100 mm |
| Cable lock slot | |
| VESA mounting |
| Power supply type | AC |
| Power consumption (max) | 28 W |
| Power consumption (typical) | 25 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| AC input voltage | 100-240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Energy Star certified |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 90 % |
| Certification | cTUVus, FCC-B w/ ICES003, DOE Energy Star 7.0, DOE EPEAT Silver, TUV-MX-CoC, Mexico Energy |
| Width | 573 mm (22.35 ") |
| Height | 353 mm (13.77 ") |
| Depth | 47 mm (1.83 ") |
| Weight | 5400 g (11.9 lbs) |
| Quick start guide |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
