Back to Top
| Input voltage | 120 V |
| AC input frequency | 60 Hz |
| Output voltage | 12 V |
| Output current | 1.5 A |
| Power supply type | indoor |
| Purpose | Universal |
| Certification | UL, cUL |
| Product colour | Black |
| Width | 66.67 mm (2.6 ") |
| Depth | 69.85 mm (2.72 ") |
| Height | 60.3 mm (2.35 ") |
| Weight | 453.6 g (1 lbs) |
| Power consumption (typical) | 28 W |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.