Back to Top
| Input voltage | 100-240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Output power | 90 W |
| Output voltage | 19 V |
| Power supply type | indoor |
| Power current type | AC-to-DC |
| Purpose | Notebook |
| Compatibility | HP/ Compaq EliteBook 2540p,2560p, 8440p, 8540p, 8530w, 8560w, 8740w, ProBook 6440b,4510s, 4520s, 4720s, 6440b, 6450b |
| Product colour | Black |
| LED indicators | Y |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80 % |
| AC adapter included |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.