Back to Top
| Maximum scan size | 105 x 254 mm |
| Optical scanning resolution | 600 x 600 DPI |
| Colour scanning | |
| Duplex scanning | |
| Input colour depth | 48 bit |
| Output colour depth | 24 bit |
| Scanner type | Sheet-fed scanner |
| Product colour | Black |
| Sensor type | CMOS |
| Scan file formats | BMP, JPG, PDF, TIFF |
| Scan to | File, Image |
| Scan drivers | TWAIN, WIA |
| ISO A-series sizes (A0...A9) | A6 |
| Standard interfaces | USB 2.0 |
| Certification | RoHS, WEEE |
| Width | 191 mm (7.45 ") |
| Depth | 51 mm (1.99 ") |
| Height | 41 mm (1.6 ") |
| Weight | 244 g (0.54 lbs) |
| Scan time | 7 s |
| Safety | FCC B, CE |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.