Back to Top
| Maximum scan size | 215.9 x 355.6 mm |
| Optical scanning resolution | 600 x 600 DPI |
| Enhanced scan resolution | 1200 x 1200 DPI |
| Duplex scanning | |
| Gray scale levels | 256 |
| ADF scan speed (b/w, A4) | 7 ppm |
| Scanner type | ADF scanner |
| Product colour | White |
| Control type | Buttons |
| Built-in display |
| Scan to | PC |
| Scan drivers | ICA, SANE, TWAIN, WIA |
| Card thickness (max) | 1.24 mm |
| Scanning media types supported | Business Card, Plastic Card, Thick paper, Plain paper, Recycled paper, Thin paper |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| Paper tray media weight | 51.8 - 128 g/m² |
| USB port | |
| USB connector type | USB Type-C |
| Power consumption (typical) | 11 W |
| Power supply type | USB |
| Power consumption (off) | 0.1 W |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80 % |
| Width | 288 mm (11.23 ") |
| Depth | 101 mm (3.94 ") |
| Height | 85 mm (3.32 ") |
| Weight | 1370 g (3.02 lbs) |
| Package width | 158 mm |
| Package depth | 200 mm |
| Package height | 369 mm |
| Package weight | 2360 g |
| Cables included | USB |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
