Back to Top
| Maximum scan size | 216 x 360 mm |
| Optical scanning resolution | 600 x 600 DPI |
| Colour scanning | |
| Duplex scanning | |
| Film scanning | |
| ADF scan speed (b/w, A4) | 5.2 ppm |
| ADF scan speed (colour, A4) | 5.2 ppm |
| Black/white scanning colour modes | Grayscale, Monochrome |
| Scanner type | CDF + Sheet-fed scanner |
| Product colour | Black |
| Sensor type | CIS |
| Light source | LED |
| Maximum duty cycle | 260 pages per month |
| Scanning media types supported | Business Card, Envelopes, Post Card(JPN) |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| Standard interfaces | USB 2.0 |
| Optional connectivity | Wireless LAN |
| Power supply type | Battery |
| Power consumption (typical) | 4.7 W |
| Power consumption (standby) | 2.2 W |
| Power consumption (off) | 0.5 W |
| Battery capacity | 720 mAh |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80 % |
| RoHS compliance | |
| Energy Star certified |
| Width | 273 mm (10.65 ") |
| Depth | 47.5 mm (1.85 ") |
| Height | 36 mm (1.4 ") |
| Weight | 400 g (0.88 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.