Back to Top
| Type | Wall mounted rack |
| Rack capacity | 26U |
| Maximum weight capacity | 113.4 kg |
| Product colour | Black |
| Key lock | |
| International Protection (IP) code | IP20 |
| Material | Steel |
| Certification | EIA-310-D, IEC 60297-3-100, RoHS |
| Width | 599.9 mm (23.4 ") |
| Depth | 648 mm (25.27 ") |
| Height | 1260.6 mm (49.16 ") |
| Weight | 56110 g (123.7 lbs) |
| Package width | 680 mm |
| Package depth | 700 mm |
| Package height | 1400 mm |
| Manual | |
| Wall mounting kit |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.