Back to Top
| Maximum weight capacity | 100 kg |
| Minimum VESA mount | 100 x 200 mm |
| Maximum VESA mount | 900 x 600 mm |
| VESA mounting interfaces | 100 x 200,200 x 200,200 x 300,200 x 400,200 x 600,300 x 200,300 x 300,400 x 200,400 x 300,400 x 400,400 x 600,600 x 200,600 x 400,800 x 200,800 x 400,800 x 600,900 x 600 mm |
| Distance to the wall (max) | 32 mm |
| Distance to the wall (min) | 32 mm |
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Width | 1003 mm (39.12 ") |
| Height | 630 mm (24.57 ") |
| Master carton width | 431.8 mm |
| Master carton length | 1130.3 mm |
| Master carton height | 180.34 mm |
| Master carton weight | 24947 g |
| Quantity per master carton | 4 pc(s) |
| Package width | 416.56 mm |
| Package depth | 1115.06 mm |
| Package height | 40.64 mm |
| Package weight | 5307 g |
| Mounting type | Wall |
| 2 | |
| Y | |
| 20 | |
| Y | |
| Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.