Back to Top
| Maximum weight capacity | 80 kg |
| Minimum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Maximum VESA mount | 600 x 400 mm |
| VESA mounting interfaces | 100 x 100,100 x 150,100 x 200,120 x 120,120 x 180,200 x 100,200 x 200,200 x 300,200 x 400,280 x 150,300 x 300,300 x 200,400 x 200,400 x 400,400 x 300,600 x 200,600 x 400 mm |
| Number of displays supported | 1 |
| Rotating | |
| Height adjustment | |
| Tilt angle range | -10 - 5 u00b0 |
| Distance to the wall (max) | 50 mm |
| Distance to the wall (min) | 50 mm |
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Width | 701 mm (27.34 ") |
| Height | 440 mm (17.16 ") |
| Depth (max) | 50 mm |
| Package width | 236 mm |
| Package depth | 767 mm |
| Package height | 71 mm |
| Package weight | 4128 g |
| Mounting type | Wall |
| 1 | |
| Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.