Back to Top
| Maximum weight capacity | 52 kg |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 200 x 200 mm |
| VESA mounting interfaces | 75 x 75,100 x 100,200 x 100,200 x 200 mm |
| Tilt angle range | -5 - 15 \u00b0 |
| Distance to the wall (max) | 57 mm |
| Product colour | Black |
| Screen size compatibility | 22 - 40 " |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.