Back to Top
| Type | Mount |
| Placement supported | Universal |
| Maximum weight capacity | 5 kg |
| Product colour | White |
| Tilt angle range | -65 - 25 \u00b0 |
| Compatibility | AXIS T94Q01F |
| Certification | NEMA 4X, IK10 IEC/EN/UL 60950-1 IEC/EN/UL 60950-22 IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-27 EN 50581, REACH, CE |
| Height | 300.4 mm (11.72 ") |
| Weight | 1300 g (2.87 lbs) |
| Width | 271 mm (10.57 ") |
| Depth | 129.7 mm (5.06 ") |
| Quick installation guide |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
