Back to Top
| Type | Base unit |
| Placement supported | Universal |
| Maximum weight capacity | 2.3 kg |
| Product colour | White |
| Material | Aluminium |
| Connecting thread | 3/4 " |
| International Protection (IP) code | IP67 |
| Protection features | Vandal-proof |
| Connectivity technology | Wired |
| RoHS compliance |
| Diameter | 157 mm |
| Weight | 750 g (1.65 lbs) |
| Height | 53.5 mm (2.09 ") |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
