Back to Top
| Placement supported | Indoor |
| Product colour | Black |
| Housing material | Plastic |
| Connectivity technology | Wired |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 50 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 100 % |
| Certification | EN 55022 Class A, EN 55024, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, C-tick AS/NZS CISPR 22 Class A, FCC Part 15 Subpart B Class A, ICES-003 Class A, VCCI Class A, IEC/EN/UL 60950-1 |
| Weight | 100 g (0.22 lbs) |
| Width | 48 mm (1.87 ") |
| Depth | 45 mm (1.76 ") |
| Height | 30 mm (1.17 ") |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
