Back to Top
| Type | Mount |
| Placement supported | Universal |
| Maximum weight capacity | 15 kg |
| Product colour | Black |
| IK code | IK10 |
| Housing material | Aluminium |
| Brand compatibility | Axis |
| Compatibility |
| Doesn't contain | PVC |
| Certification | IEC 62262 IK10 |
| Width | 137.2 mm (5.35 ") |
| Weight | 1400 g (3.09 lbs) |
| Depth | 244.2 mm (9.52 ") |
| Height | 196.1 mm (7.65 ") |
| Quick installation guide |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
