Back to Top
| Type | Mount |
| Placement supported | Universal |
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Product colour | White |
| Turn angle | 45 \u00b0 |
| Housing material | Aluminium |
| Protection features | Vandal-proof |
| Compatibility | AXIS P55/P56/Q60/Q61, AXIS M50, AXIS P33, AXIS P32/Q35, AXIS M3004-V/M3005-V, AXIS M3006-V/M3007-P/ M3007-PV, AXIS M3024-LVE/M3025-VE/M3026-VE/M3027-PVE/M3037-PVE, AXIS P3707-PE, AXIS Q3709-PVE, |
| Connectivity technology | Wired |
| Certification | IEC/EN/UL 60950-1 IEC/EN/UL 60950-22 EN 50581 IEC/EN 62262 IK10 NEMA 250 Type 4X |
| Weight | 1200 g (2.65 lbs) |
| Width | 104 mm (4.06 ") |
| Quick installation guide |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
