Back to Top
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Speaker placement | Tabletop/bookshelf |
| Recommended usage | Universal |
| Number of drivers | 3 |
| Tweeter | |
| Woofer | |
| Tweeter diameter | 6.5 " |
| Woofer diameter (imperial) | 6.5 " |
| Suitable for outdoor use |
| RMS rated power | 175 W |
| Frequency range | 40 - 23000 Hz |
| Impedance | 8 Ω |
| Sensitivity | 95 dB |
| Magnetically shielded |
| Product colour | Black |
| Connectivity technology | Wired |
| Width | 555.6 mm (21.67 ") |
| Depth | 155.5 mm (6.06 ") |
| Height | 203.2 mm (7.92 ") |
| Weight | 11340 g (25 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.