Back to Top
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Speaker placement | Tabletop/bookshelf, Wall-mountable |
| Recommended usage | universal |
| Number of drivers | 2 |
| RMS rated power | 30 W |
| Frequency range | 225 - 14000 Hz |
| Sensitivity | 121 dB |
| Equalizer |
| Housing material | Metal |
| Connectivity technology | Wired |
| Power source type | AC |
| Weight | 3175 g (7 lbs) |
| Power requirements | 70V/25V |
| Wi-Fi | |
| Bluetooth | |
| Depth (imperial) | 12.125 " |
| Height (imperial) | 9.625 " |
| Width (imperial) | 9.625 " |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.