Back to Top
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Speaker placement | Outdoor |
| Recommended usage | Other |
| Number of drivers | 1 |
| Amplifier | Built-in |
| Subwoofer driver diameter (imperial) | 4 " |
| Speaker type | 1-way |
| RMS rated power | 15 W |
| Frequency range | 225 - 14000 Hz |
| Impedance | 8 Ω |
| Sensitivity | 121 dB |
| Equalizer |
| Product colour | Grey |
| Housing material | Plastic |
| Connectivity technology | Wired |
| DC input voltage | 24 V |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 55 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Width | 254 mm (9.91 ") |
| Depth | 266.7 mm (10.4 ") |
| Height | 187.5 mm (7.31 ") |
| Weight | 2200 g (4.85 lbs) |
| Number of products included | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.