Back to Top
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Speaker placement | Ceiling-mountable, Wall-mountable |
| Speaker enclosure | Closed |
| Recommended usage | universal |
| Number of drivers | 1 |
| Amplifier | Built-in |
| RMS rated power | 30 W |
| Frequency range | 300 - 12000 Hz |
| Sensitivity | 119 dB |
| Equalizer |
| Housing material | Aluminium, Plastic, Polycarbonate |
| Connectivity technology | Wired |
| Power source type | AC |
| Weight | 2721 g (6 lbs) |
| Power requirements | 70V/25V |
| Bluetooth | |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Wi-Fi | |
| Depth (imperial) | 12.875 " |
| Height (imperial) | 8.25 " |
| Width (imperial) | 14.375 " |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.