Back to Top
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Speaker placement | Ceiling-mountable |
| Number of drivers | 1 |
| Amplifier | N |
| Tweeter | |
| Woofer | |
| Driver diameter | 165 mm |
| RMS rated power | 75 W |
| Frequency range | 78 - 1900 Hz |
| Impedance | 16 Ω |
| Product colour | White |
| Housing material | Steel |
| Connectivity technology | Wired |
| Speaker interface type | Terminal |
| Power source type | AC |
| AC input voltage | 100 V |
| Width | 311 mm (12.13 ") |
| Depth | 197 mm (7.68 ") |
| Package weight | 3515 g |
| Type | In-wall/On-wall/In-ceiling speakers |
| Number of products included | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.