Back to Top
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Speaker placement | Ceiling-mountable, Wall-mountable |
| Number of drivers | 1 |
| Woofer | |
| Subwoofer driver diameter (imperial) | 5 " |
| Driver diameter | 127 mm |
| Speaker type | 1-way |
| RMS rated power | 5 W |
| Frequency range | 70 - 16000 Hz |
| Impedance | 8 Ω |
| Sensitivity | 100 dB |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | -10 dB |
| Equalizer |
| Product colour | Black |
| Connectivity technology | Wired |
| Power source type | DC |
| Current | 0.3 A |
| DC input voltage | 24 V |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 55 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Width | 147.3 mm (5.74 ") |
| Depth | 223.5 mm (8.72 ") |
| Height | 147.3 mm (5.74 ") |
| Number of products included | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.