Back to Top
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Speaker placement | Ceiling-mountable |
| Speaker enclosure | Closed |
| Recommended usage | universal |
| Speaker position | Satellite |
| Number of drivers | 1 |
| Amplifier | Built-in |
| Tweeter | |
| Woofer | |
| Subwoofer driver diameter (imperial) | 5 " |
| Driver diameter | 127 mm |
| Speaker type | 1-way |
| RMS rated power | 5 W |
| Frequency range | 70 - 16000 Hz |
| Impedance | 8 Ω |
| Sensitivity | -10 dB |
| Equalizer | |
| Remotely operated | |
| On/off switch | |
| Plug and Play | |
| Volume control | Rotary |
| Housing material | Aluminium |
| LED indicators | N |
| Backlight |
| Connectivity technology | Wired |
| Ethernet LAN | |
| Connector(s) | 2 |
| Power source type | DC |
| DC input voltage | 24 V |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 55 °C |
| Width | 223.52 mm (8.72 ") |
| Depth | 147.32 mm (5.75 ") |
| Height | 147.32 mm (5.75 ") |
| Weight | 1440 g (3.17 lbs) |
| Dimensions (WxDxH) | 223.52 x 147.32 x 147.32 mm |
| Bluetooth | |
| USB required | |
| Wi-Fi |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.