Back to Top
| Switch type | Unmanaged |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 5 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Fast Ethernet (10/100) |
| Networking standards | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G support |
| MAC address table | 1000 entries |
| Rack mounting | |
| Product colour | Black |
| LED indicators | Y |
| Power connector | DC-in jack |
| Power over Ethernet (PoE) |
| Width | 62 mm (2.42 ") |
| Depth | 79 mm (3.08 ") |
| Height | 20 mm (0.78 ") |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.