Back to Top
| Audio output channels | -, 1.0 channels |
| Speaker placement | Wall-mountable |
| Number of drivers | 1 |
| Amplifier | N |
| Subwoofer driver diameter (imperial) | 8 " |
| RMS rated power | 4 W |
| Frequency range | 96 - 20000 Hz |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 94 dB |
| Equalizer |
| Product colour | White |
| Connectivity technology | Wired |
| Power source type | AC |
| Width | 406 mm (15.83 ") |
| Depth | 406 mm (15.83 ") |
| Height | 127 mm (4.95 ") |
| Weight | 5443 g (12 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.