Back to Top
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Speaker placement | Ceiling-mountable |
| Speaker type | 1-way |
| Impedance | 45 Ω |
| Product colour | White |
| Certification | UL 181 |
| Connectivity technology | Wired |
| Ethernet LAN |
| Width | 603.2 mm (23.52 ") |
| Depth | 603.2 mm (23.52 ") |
| Height | 95.2 mm (3.71 ") |
| Weight | 2930 g (6.46 lbs) |
| Type | In-wall/On-wall/In-ceiling speakers |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Bluetooth | |
| iPod/iPhone dock | |
| USB required |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.