Back to Top
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Speaker placement | Ceiling-mountable |
| Recommended usage | Universal |
| Number of drivers | 2 |
| Magnet type | Ceramic |
| Peak Music Power Output (PMPO) | 15 W |
| RMS rated power | 12 W |
| Frequency range | 65 - 17000 Hz |
| Sensitivity | 92 dB |
| Product colour | White |
| Connectivity technology | Wired |
| Width | 508.96 mm (19.85 ") |
| Depth | 508.96 mm (19.85 ") |
| Height | 87.31 mm (3.41 ") |
| Weight | 2789 g (6.15 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.